Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi – Can Akademi

Yüksek lisans için en çok tercih edilen ülkelerin başında master süresinin 1 yıl olması sebebiyle İngiltere gelmektedir.


Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında yüksek lisans yapmış olmak, yabancı dil bilmek işe alımlarda diğer adaylardan sıyrılmayı kolaylaştırır. Yabancı dilinizi mükemmele yakın hale getirmek, yurtdışı deneyimi kazanmak ve bunların yanında eğitiminizi bir adım ileriye götürmek istiyorsanız yurtdışında yüksek lisans yapmak tam size göre bir seçenek. Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya, Avusturya, Kanada, Macaristan, Rusya, Çin ve Polonya gibi birçok yabancı ülkede yüksek lisans eğitimi almak mümkündür.

Yüksek lisans için en çok tercih edilen ülkelerin başında master süresinin 1 yıl olması sebebiyle İngiltere gelmektedir. Amerika  ve Kanada’da yüksek lisans programları genelde 2 yıl sürer. Nadiren 1 yıl süren master programları vardır.  Avustralya’da ise 1-1.5 hatta 2 yıl sürebilir. Yüksek lisans programlarına yabancı öğrencilerin  katılımı son yıllarda büyük artış göstermektedir. Ülkeler, yüksek lisans programlarını diğer ülkelere göre yabancı öğrencileri de göz önünde bulundurarak hazırlamaktadır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi

Master Programlar

Amerika’da çok fazla sayıda üniversitede master programları verilmektedir. Özel Üniversiteler ve Devlet Üniversiteleri pek çok farklı alanda yüksek lisans eğitimi verilmesine karşın bazı özel üniversitelerden alınan yüksek lisans derecelerine YÖK tarafından  denklik verilmemektedir. Amerikan Üniversitelerinde yüksek lisans yapacak öğrencilerden pek çok üniversite GRE veya GMAT sınav sonucu isteyebilir. Bu sınavlar bazı Kanada üniversiteleri tarafından da istenebilir. Ancak, İngiltere, Rusya, Avustralya, Avusturya, Macaristan, Çin, Polonya gibi ülkelerin üniversitelerinden birkaçı haricinde bu sınav skorları istenmez. Amerika ve Kanada üniversitelerine yüksek lisans başvurusu için tüm kriterlerin kesinlikle tamamlanması gerekir.

Lisans Eğitimi

Kanada, Amerika ve Avustralya üniversitelerinin büyük kısmı, öğrencinin bir veya birkaç şartı gerçekleştirmemiş olmasına rağmen “şartlı kabul” vermektedir. Öğrenci, kendisine sunulan şartları belirli bir tarihe kadar yerine getirmek koşuluyla programa başlayabilir. Avusturya, Hollanda, Rusya, Almanya, Fransa, İsveç, İtalya, İspanya ve İsviçre gibi ülkelerde İngilizce eğitim dilinde yüksek lisans programları verilmektedir. Bu ülkelerde de yüksek lisans eğitimi 2 akademik yıl sürmektedir. Ancak, bazı bölümlerde 1 ya da 1,5 yıl yıl süren master programları mevcuttur.

Öneri:   Viyana Üniversitesi

Master Başvuru Şartları

 • Türkiye’de 4 yıllık üniversiteden mezun olmuş olmak veya son sınıf öğrencisi olmak.
 • Not ortalaması en az 2.2 ve üzeri olmalıdır.
 • Yurtdışında master yapmak istediği bölümün eğitimi dilini bildiğini bir belge ile kanıtlamalıdır. Bu belge olmadan da ilk başvuru yapılabilir ancak eğitim başlamadan belgenin sunulması gerekir. (Rusya’da bu şart aranmaz.)
 • 2 Akademik referans.
 • CV
 • Niyet mektubu.
 • İşyeri referans mektubu. (MBA ve bazı bölümler için )

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almanın yıllık maliyeti gidecek olduğunuz ülke, üniversite, program, konaklama ve yaşam giderlerine göre 17.000 TL ile 60.000 TL arasında değişebilir. Bu kadar geniş bir yelpazede size en uygun seçeneklerin bulunması profesyonel bir akademik danışmanlık gerektiriyor.

İngiltere, ABD, Kanada prestijli üniversitelerde yüksek lisans eğitimi sağlarken, maliyetleri diğer seçeneklere göre yüksektir. Almanya, Avusturya, Polonya ve Macaristan gibi Avrupa Birliği ülkelerinde yüksek lisans olanakları, hem ekonomik oluşları hem de üniversitelerin çok köklü ve prestijli olmaları bakımından gittikçe daha cazip hale geliyor. Öte yandan yüksek eğitim kaliteleri, güçlü akademik kadroları ve çok ekonomik eğitim olanaklarıyla Rusya ve Ukrayna da yüksek lisans için tüm dünyadan adayları kendine çekmektedir. Bu ülkelerin tümündeki yüksek lisans olanakları hakkında detaylı bilgilere danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Diğer ülkelerde yüksek lisans eğitimi

Çekya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Avusturya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi

Öneri:   Ucuz IPTV Nerede Satılır 2020 En Ucuz IPTV

Amerikada Yüksek Lisans Eğitimi


Yurtdışında yüksek lisans eğitimi size prestijli bir iş, iyi bir kariyer, yüksek bir statü sağlayacak.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında iyi bir kariyer ve yüksek bir statü için sadece “üniversite mezunu olmak” dünyanın hiç bir yerinde yeterli olmuyor. Sizinle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olan rakipleriniz arasında farklı olmak ve tercih edilmek için ayrıcalıklı ve yüksek donanımlı bir aday olmanız çok önemli. Yurtdışında prestijli üniversitelerde alacağınız kaliteli bir yüksek lisans eğitimi, sizi kariyer yolculuğunuzda rakiplerinizin önüne geçirecek, çok daha nitelikli, farklı ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

Yurtdışında master eğitimi alan biri; 
 • Ben eğitimimi yüksek lisans yaparak pekiştirdim. Bilgili ve donanımlıyım.
 • Yurtdışında yaşama, eğitim ve çalışma deneyimine sahibim.
 • En az bir yabancı dile ana dil seviyesinde hakimim.
 • Yurtdışında yaşamış ve o kültürü bizzat görmüş biri olarak yüksek derecede entelektüel birikim, donanım ve özgüvene sahibim.
 • Talip olduğum pozisyon için çok daha avantajlı ve doğru bir aday olduğumu düşünüyorum.
 • Pozisyonu benimle değerlendirmeniz durumunda kuruluşunuza daha fazla artı değer katacağıma eminim, diyerek daha ilk iş görüşmesinde farkını ortaya koyacaktır.

Yurtdışında ekonomik master yapabilirsiniz. Yurtdışında master için herkese ve her bütçeye göre ülke ve okul seçenekleri var.

Size yurtdışında master eğitimi için dünya çapında birçok üniversitenin kapılarını aralıyoruz. ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi üst düzey seçeneklerin yanı sıra özellikle ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle öne çıkan prestijli Almanya, Avusturya, Rusya, Macaristan ve Polonya üniversitelerinde de eğitim alabilirsiniz. Can Akademi size, hedeflerinize, yeterliliklerinize ve tabii ki bütçenize en uygun seçenekleri  sunuyor. Bizimle yurt dışında eğitim çok kolay, güvenli ve ekonomik.


Ünvanlar :

PGDip– Postgraduate Diploma (Yüksek lisans öncesi bir akademik yıl süren diploma programı olup genelde kendi lisans alanı dışında yüksek lisans yapmak isteyenlerin yapabileceği bir programdır.)

Öneri:   İnstagram Ucuz Takipçi

PG Certificate- Postgraduate Sertifika

MA – Master of Arts (Her konuda verilen yüksek lisans programları MA olarak listelenebilir. Akademik ve pratik bilginin dengeli bir şekilde izlendiği programlardır. İşletme, Medya, Siyaset Bilimi, IT, Bilgisayar gibi pek çok alanda olabilir.)

MSc – Master of Science (Pek çok konuda genel yüksek lisans programlarında kullanılır. Araştırma ağırlıklıdır.)

MBA – Master of Business Administration (İşletme yüksek lisansı)

Executive MBA (Üst Düzey Yöneticiler İçin İşletme Yüksek Lisansı)

LLM – Master of Laws (Hukuk Yüksek Lisansı)

MArch – Master of Architecture (Mimarlık Yüksek Lisansı)

MPA- Master in Public Administration (Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı)

MEd – Master of Education (Eğitim Yüksek Lisansı)

MEng – Master of Engineering (Mühendislik Yüksek Lisansı)

MFA – Master of Fine Art (Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı)

MLitt – Master of Letters (Edebiyat ve Yazım Yüksek Lisansı)

MMus – Master of Music (Müzik Yüksek Lisansı)

MPharm – Master of Pharmacy (Eczacılık Yüksek Lisansı)

MPhil – Master of Philosophy  (Doktora programları öncesi araştırma programı)

MRes – Master of Research (Araştırma Yüksek Lisansı- başarılı olanlar PhD’ye devam ederler)

MTh – Master of Theology (İlahiyat Yüksek Lisansı)

MMed- Master of Medicine (Tıp Yüksek Lisansı)

MS – Master of Surgery (Cerrahi Tıp Yüksek Lisansı)

MClinDent – Master of Clinical Dentistry (Diş Hekimliği Yüksek Lisansı)

PhD -Doctor of Philosophy (Çeşitli Alanlarda Doktora Programı)

DBA- Doctor of Business Administration (İşletme Doktorası)

MD – Doctor of Medicine (Tıp Doktorası)

EngD – Doctor in Engineering (Mühendislik Doktorası)

DClinPsy – Doctor in Clinical Psychology (Klinik Psikoloji Doktorası)

DEdPsy – Doctor in Educational Psychology (Eğitim Psikolojisi Doktorası)

DPsy – Doctor in Psychotherapy (Psikoterapi Doktorası)

Yurtdışında Eğitim

Can Akademi Türkiye'nin Yurtdışı Eğitim Danışmanı


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Harika Harika
0
Harika
Akademi

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds