Macaristan’da Üniversite, Macaristan’da Eğitim


Macaristan’da eğitim almak ve Macaristan’da üniversite hemen hemen her öğrencinin hayalidir, Avrupa’da kaliteli bir üniversitede eğitimi almak artık Can Akademi ile hayal olmaktan çıkıyor. Bugüne kadar yapılan kıyaslamalarda ekonomik olarak daha pahalı durumda olan Avrupa, artık tam tersi ülkemize göre daha ekonomik eğitim seçenekleri sunuyor.

Macaristan Üniversiteleri Seni Bekliyor

Ülkemizdeki özel üniversite fiyatlarıyla kıyaslandığında özellikle Macaristan’da üniversite eğitimi bu anlamda fark yaratıyor. Üstelik Macaristan’da ki üniversitelerde lisans eğitimi sadece 3-yıldır. (Bazı mühendislik bölümlerinde bu süre 3,5 yıl olabilmektedir.) Yabancı dil için öğrencinin başlangıçta 1-yıl hazırlık eğitimi alacağını da göz önüne alırsak bu süre maksimum 4-yıl olacaktır.

Bugün Macaristan üniversiteleri köklü geleneklerini devam ettirerek hemen hemen her alanda kaliteli eğitim fırsatı sunmaktadır. Macar diplomaları tüm dünyada kabul gören prestijli diplomalardır. Ekonomik eğitim ve yaşam giderleri, kaliteli eğitimiyle Macaristan, her geçen gün daha artan miktarda uluslararası öğrencilerin cazibe merkezi haline gelmektedir.

Öneri:   Açık Öğretim Lisesinden Akşam Lisesine Geçiş Nasıl Yapılır

Macaristanda Eğitim

Macaristan’da ki En İyi Üniversiteler

Macaristan’da yüksek lisans ise 2-yıldır. Macaristan’da tıp eğitimi 6-yıl, Diş hekimliği ve Eczacılık ise 5-yıldır.

Macaristan Üniversitelerinde Yıllık Ücretler

Macaristan’da üniversite eğitim maliyeti yıllık eğitim ücretleri ortalama olarak €3500-6500 bandındadır. Macaristan’da tıp eğitimi yıllık ortalama $15.700-18.200, Diş Hekimliği $16.300-18.200, Eczacılık ise $10.420-12.000 bandında yer almaktadır.

Macaristan’da üniversitelerine direkt giriş için mükemmel bir zemin hazırlayan hazırlık okullarının fiyatları ise okulların kalitesi ve tercih edilen bölüme göre değişmekle birlikte genel olarak €5000-7000 aralığındadır diyebiliriz.

Macaristan’da Eğitim İçin Başvuru Süreci

Macaristan’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin başvuruları için lise mezunu olmaları ve bir lise diplomasına sahip olmaları yeterlidir. YKS, TYT gibi sınavlara iştirak etmenize gerek yok. (İlk 1000’de yer alan üniversiteler haricinde başvuru yapıyorsanız Türkiye’de denklik için YKS ve TYT’ye girmeniz gerekir!) Ayrıca Türkiye’de hangi alandan ve hangi liseden mezun olduğunuzun da bir önemi yok. Macaristan’da Eğitim Can Akademi İle Artık Çok Kolay

Öneri:   Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi - Can Akademi
Macaristanda Üniversite

Eğer İngilizce dil seviyenizi belgeleyen ielts/toefl gibi sınav sonuç belgeleriniz varsa veya İngilizce eğitim veren bir okuldan mezun olmuşsanız ve yapılacak mülakatta olumlu izlenim bırakabilirseniz hazırlık okumadan direkt olarak üniversiteye başlamanız mümkündür.

Tecrübelerimiz ve gördüklerimiz ise Avrupa kültürü, AB eğitim sistemi, yaşam tarzı, temel bilim derslerinin İngilizce olarak alınması, İngilizce pratiğinin gelişmesi ve üniversitede kesin başarı için mutlaka hazırlık eğitimi alınmasının gerekli olduğunu söylüyor.

Biz Sizlere Bu İmkanı Sağlıyoruz

Lisede sosyal bilimler alanından yani sözel bir bölümden mezun olabilirsiniz. Mezuniyet sonrasında ise fikir değiştirip ben mühendis ya da doktor olacağım da diyebilirsiniz. Eğer Macaristan’da üniversite okumak istiyorsanız inanın bu bir hayal değil. Zira size sunacağımız tıp (Doktorluk, diş hekimliği, eczacılık dâhil tüm sağlık bilimleri), mühendislik, işletme ve ekonomi gibi özellikli uzmanlaşmaya yönelik (master dahil) hazırlık kurslarımız ile eksik derslerinizi tamamlayacak ve Macaristan’da üniversitelere kabul almanızı garantileyeceksiniz.

Öneri:   Viyana Üniversitesi

Macaristan Üniversiteleri

Biz size Macaristan’da eğitim konusunda istediğiniz bölümü istediğiniz üniversitede okuma garantisi veriyoruz!


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Harika Harika
1
Harika
Akademi

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds