En İyi Macaristan Üniversiteleri Top 10

En İyi Macaristan Üniversiteleri maliyet yönünden daha uygun ve eğitim olarak diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha kaliteli ve daha uygun.


Macaristan, tarih boyunca Türkiye ile birlikte sıkı ilişkilerde bulunan bir ülkedir. Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için Avrupa’da bulunan en iyi seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kaliteli üniversite hayatına uygun maliyetler ile sahip olmak isteyenler için işte Macaristan’da ki en iyi 10 üniversite.

Macaristanda Eğitim

 

 1. 1 Eötvös Loránd University (Elte Üniversitesi)

  Eötvös Loránd Üniversitesi (Macarca: Étvös Loránd Tudományegyetem, Elte) Budapeşte merkezli bir Macar devlet araştırma üniversitesidir. 1635 yılında kurulan ELTE, Macaristan'daki en büyük ve en prestijli kamu yükseköğretim kurumlarından biridir. ELTE'de 28.000 öğrenci sekiz fakülte halinde, Budapeşte'de ve Tuna kıyısında bulunan araştırma enstitülerinde eğitim almaktadır. ELTE, 2012 yılında Abel ödül kazanan Endre Szemerédi ile birlikte Wolf Ödülü, Fullson ödül ve Abel Ödülü'nün yanı sıra 5 Nobel ödülüne de sahiptir.

  Eötvös Loránd Üniversitesi'nin selefi, kardinal Péter Pázmány tarafından, İlahiyat ve felsefeyi öğretmek için Katolik bir üniversite olarak 1635 yılında kurulmuştur. 1770 yılında, üniversite Buda'ya transfer edildi ve Avusturya İmparatoriçesi ve Macaristan Kraliçesi Maria Theresa desteğiyle, Kraliyet Macaristan Üniversitesi oldu. 1921 yılına kadar Budapeşte Üniversitesi, kurucusu Péter Pázmány sonra Pázmány Üniversitesi adını aldı. Fen Fakültesi 1949 yılında İlahiyat Fakültesi'nin üniversiteden ayrılmasıyla özerk yaşamına başlamıştır. Üniversite 1950 yılında, en tanınmış fizikçilerinden Baron Loránd Eötvös'den sonra bugünkü adını almıştır.

  Elte Üniversitesi

 2. 2 Semmelweis Üniversitesi

  Tıp bölümünde Semmelweis Üniversitesi ilk 500’de bulunan nadir üniversitelerden biridir. Tıp Bilimleri Fakültesi bu üniversitenin 230 yılı geçkin eğitim tecrübesi ile dünyada önemli başarılara imza atmış olan köklü bir eğitim kurumu olarak anılmaktadır.

  Semmelweis üniversitesi, akademik mükemmellik ve bağlılığın bir sonucu olarak 230 yıllık bir gelenekle halen daha hekim yetiştirmeye devam etmektedir. Semmelweis mezunları arasında Nobel ödüllü dünyaca ünlü araştırmacılar ve klinisyenler vardır. Tıp fakültesinde yaklaşık 3200, Diş hekimliği fakültesinde 630 ve Eczacılık fakültesinde ise 649 öğrenciye eğitim verilmektedir. Ortalama 1420 uluslararası öğrenci 3-fakültede eğitim görmektedir. Üniversite hastanesi 2100 yataklı olup yılda ortalama 108,000 hasta kabul edilmektedir. Polikliniklerinde ise yılda 1,8 milyon hastaya hizmet verilmektedir. Semmelweis Üniversitesi dünyanın en iyi tıp fakülteleri sıralamasında 254. sırada yer almaktadır. Eczacılık ana bilim dalında ise dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 151-200 bandında yer almaktadır. Bu sıralamaya ülkemizden sadece İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinin 343. olarak girebildiğini belirtmekte ayrıca fayda görüyoruz. Ayrıntılı sıralama bilgileri için lütfen QS World sitesini ziyaret ediniz.

  Semmelweis Üniversitesi

 3. 3 Szeged Üniversitesi

  En iyi üniversiteler sıralamasında her yıl kendisini en üst düzeye taşıyan ve kökleri ile 1581 yılına kadar uzanan Macaristan’ın en saygın üniversitelerinden biri olarak anılmaktadır.

  Her yıl dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında kendisine en üst düzeyde yer bulan kökleri 1581 yılına uzanan Macaristan’ın en saygın üniversitelerinden birisidir. 2.300 akademisyeniyle birlikte 7.000 çalışanı ve 25.000 öğrencisi bulunan büyük bir üniversitedir.

  Szeged aynı zamanda Nobel ödüllü bilim adamı C-Vitaminin mucidi Albert Szent-György'inin de üniversitesidir. Bunun yanı sıra lazer fizik araştırmalarında Avrupa’nın en büyük ve önde gelen araştırma merkezine sahiptir. En çok talep alan bölümleri; tıp, diş hekimliği ve eczacılıktır. Üniversitenin ayrıca medikal hazırlık bölümü de mevcuttur.

  Szeged Üniversitesi

 4. 4 Budapeşte Teknoloji Üniversitesi

  Orta Avrupa’nın en önde gelen isimlerinden biri olan Budapeşte Üniversitesi, Mühendislik alanında en prestij sahibi eğitim noktalarından biridir. Ayrıca Teknik Üniversitede Nobel Ödülü bulunan akademisyenler de yer alıyor.

  1782'de  kurulan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME), Orta  Avrupa’daki mühendislik alanındaki en büyük yüksek öğrenim kurumlarından  biridir. Mevcut faaliyetimiz, yalnızca sürekli değişen ve gelişen  dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak değil, aynı zamanda 230 yılı aşan  tecrübe ve gelenek üzerine kurulmuş olan yüksek kaliteli eğitimin  garantisini vermektir. Bu durum, okula uluslararası bir itibar katmanın  yanı sıra dünyanın dört bir tarafından öğrencileri ve profesörleri de  okula çekmektedir.

  Neden Budapeşte Teknoloji Üniversitesi?

  • Üstün eğitim kalitesi: Dört Nobel Ödülü sahibi, ve onlarca ünlü bilim adamı okulumuzda bulunmaktadır.

  • Uluslararası Üniversite: Her yıl 1000'den fazla yabancı öğrencimiz ve dünyanın dört bir yanından yabancı profesörlerimiz gelmektedir.

  • Yenilikçi, araştırma merkezi: Macaristan'daki en yenilikçi üniversiteyiz. (R + D miktarına ve yayın sayısına göre)

  • Heyecanlı programlar, canlı şehir yaşamı: Üniversite Budapeşte'nin kalbinde, her zaman bir şeylerin yaşandığı heyecan verici bir lokasyonda bulunmaktadır.

  • Spor hayatı: Yeni spor merkezlerimiz ve pek çok ünlü Olimpiyat madalyası sahibi var.

  • İhtiyacınız olan kampus: Kampüsün kendisi de ayrıca bir şehir. Yıl boyunca, güzel binalar ve geniş parklarıyla güzel bir yaşam alanı.


  Budapeşte Teknoloji Üniversitesi

 5. 5 Corvinus Üniversitesi

  Teknik donanımları ve kaliteli olan fakülteli binaları ile beraber Corvinus Üniversitesi, öğrencilerin eğitim hayatını iyi bir deneyim haline çevirmektedir. Kaliteli bir üniversite eğitimi için Avrupa Birliğinde Corvinus Üniversitesi, Avrupa’de öğrenim görmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.


 6. 6 Pecs Üniversitesi

  1367 yılında kurulan Peç Üniversitesi, Macaristan’da yer alan en köklü ve eski olan devlet üniversitesidir. Yaklaşık olarak üniversitede 35.000 öğrenci öğrenim görmekte. Yabancı öğrenciler için özellikle Tıp fakültesi en kaliteli öğrenim seçenekleri ile birlikte yoğun talep görmektedir.

  En çok talep alan bölümleri; tıp, diş hekimliği, eczacılıktır. Üniversitenin ayrıca medikal hazırlık bölümü de mevcuttur

  Pecs Üniversitesi

 7. 7 Debrecen Üniversitesi

  Ülkenin en köklü ve en önemli üniversiteleri arasında görülen Debrecen Üniversitesi’ne Debrecen en sahipliği yapmakta. 30.000 öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede yaklaşık olarak 3500 civarında yabancı öğrenci eğitim alıyor.

 8. 8 Dunaujvaros Üniversitesi

  Macarista2nın başkenti olan Budapeşte’ye 70 km uzaklıkta yer alan Dunaujvaros spor, gençlik ve üniversite şehri olarak anılmakta. Mevcut şu an için 5.000 öğrencisi ile eğitim vermekte olan üniversite okulun teknik yapısı ve renkli öğrenci hayatı ile beraber mükemmelliğin nedeni ile her yıl yurt dışından başvuru yapan öğrenci sayısını artırmaktadır.

 9. 9 Budapeşte Veterinerlik Üniversitesi

  10.5 milyon nüfuslu ülkenin bir parçası olan Budapeşte Veterinerlik Üniversitesi, Macaristan’daki tek veterinerlik okuludur. Dünyadaki en eski ve köklü Veterinerlik fakültelerinden biridir. Mevcut öğrenci kontenjanları yaklaşık olarak Macarca programlar için 100, Almanca programlar için 120 ve İngilizce programlar için 120 öğrencidir. Veterinerlik okulunda toplam 1.000 öğrenci vardır. Ülkedeki tüm devlet okullarında olduğu gibi  Veterinerlik Üniversitesi de Macar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir ve eğitim, öğretim ve araştırma programlarına Tarım ve Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Macar Bilimler Akademisi tarafından sponsorluk sağlanır. Okula İskandinav ülkeleri, İrlanda, İsrail, İngiltere, Yunanistan ve Kanada gibi ülkelerden yoğun öğrenci akışı vardır. Okulu bitirenler direkt denkliklerini alarak ülkelerinde Veterinerlik faaliyetleri icra etmektedirler.

  McDaniel Kolej Budapeşte Veterinerlik Üniversitesi'nin resmi hazırlık Kolejidir. Öğrenciler burada pre-medical hazırlık kursu alarak giriş sınavını başarı ile vermektedirler.

  Budapeşte Veterinerlik Üniversitesi

 10. 10 McDaniel Koleji

  Eğitim için McDaniel Koleji seçmenizin birçok nedeni var. Size en başta şunu söyleyebiliriz; “Macaristan’da gerçek Amerikan diploması ve derecesi veren tek üniversite ve en yüksek oranla üniversitelerden kabul alan, rating ve sıralama puanı en yüksek hazırlık okulu olmaktan gurur duyuyoruz!”

  Avantajlarımız

  • Amerikan, İngiliz ve Macar üniversitelerinin en değerli profesörleriyle çalışıyoruz. Tüm dil kursları ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından yürütülmektedir.

  • Tıp Hazırlık, Genel İngilizce Hazırlık programları sunarak öğrencilerimizin üniversitelere garantili olarak yerleşmelerine imkan veriyoruz.

  • Profesyonel eğitim takımımız tarafından aday öğrencilerimizin McDaniel Kolej Lisans programları ile diğer Macar devlet üniversitelerine doğrudan ve esnek geçişi sağlanır.

  • Güncel ve kaliteli lisans programları.

  • Alanında saygın ve ünlü akademisyenler.

  • Gerçek Amerikan Kolejinde eğitim imkanı ve gerçek Amerikan üniversite diploması.

  • Güncel ve kapsamlı eğitim programı. Eğitim için makul saatler, interaktif eğitim sistemi.

  • Merkezi konumda öğrenci dostu kampüs. Öğrenciler için kaliteli ve gerçek bir uluslararası kampüs imkanı.

  • Yıl boyu düzenlenen sosyal aktiviteler ve spor imkanları.

  • Ekonomik ve rahat konaklama seçenekleri. Günde 24-saat danışmanlık. Rekabetçi ve uygun eğitim ücretleri.

  • Macaristan haricinde Amerika, Çek Cumhuriyeti , Slovakya, Polonya gibi ülkelerde eğitim imkanı.

  • Macaristan'daki tüm eğitim kurumları arasında başarı oranı en yüksek olan okul.


  McDaniel Koleji


Öneri:   Rusya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Harika Harika
1
Harika
Akademi

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds