Kaliteli Backlink Nasıl Oluşturulur?

Kaliteli bir backlink nasıl oluşturulur?

Firmanızın yada web sitenizin arama motorlarında ki konumunu artırmada önemli ölçüde rol oynayan backlink işlemleri anahtar kelimelerinizi üst noktalara getirmeniz açısından web siteniz için hayati öneme sahiptir.

Bu nedenle oluşturulan kaliteli bir backlink web sitenizin üst sıralara çıkmasını, değerini ve otoritesini arama motorlarında artırabilmektedir.

Anahtar kelimelerinizi kullanarak sitenize yönlendirilen her url site kalitesinde ve arama motorlarının dikkatini çekmede önemli bir rol oynamaktadır. Güçlü içerikler ve düzgün şekilde işlenmiş her backlink siteniz için vazgeçilmez bir SEO aracıdır.

Bu yazımızda bclink.org’de kaliteli backlink oluşturmanın detaylarını sizinle paylaşacağız.

Kaliteli Backlink Oluşturma

Backlink oluşturma sistemine giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda resim ekleme, kategori seçimi ve etiket alanları göreceksiniz. Bu alanları doğru bir şekilde girmeniz backlink makalelerinizin daha hızlı aktif edilmesi anlamına gelecektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ana Resmin 900×500 boyutlarında olması ve üzerinde yazı bulunmaması,
  • Makalenizin düzgün bir kategoriye eklenmesi,
  • Makalenize ait en fazla 3 adet etiketin girilmesi,
  • Hemen Yayınlama veya zaman ayarları (zaman ayarlı seçeneği aktif ederseniz seçtiğiniz tarihte oto olarak yayınlanır).
İçeriği Zenginleştirme

Backlink oluşturma sisteminde içeriğin zenginleşmesi arama motorları tarafından dikkate alınması ve kaliteli geri dönüşler sağlanması açısından çok önemlidir. Bu nedenle makalenize bolca yazı eklemelisiniz ve buna önem göstermelisiniz.

Bu sayede makaleniz yeteri kadar metin içerdiğinde geri dönüşler daha kaliteli olacak ve sıralamalarda anahtar kelimelerinizin yükselmesine katkı sağlayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Başlığın çok kısa yada çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. İdeal başlık 50 veya 70 karakter arasında olmalıdır.
  • Başlıkta firma adınız yada web site adınız olmalıdır.
  • Kısa açıklama ekleyerek arama motorlarına içeriğin ne ile ilgili olduğunu anlatabilirsiniz. Not: Kısa açıklamaya anahtar kelimenizi eklemenizi öneriyoruz.! (300 Karakterden fazla olmamalı)
  • Açıklama bölümüne detaylı metin eklemeli ve en fazla 4 adet anahtar kelime kullanmalısınız ayrıca bunlara sitenizdeki ilgili sayfanın yada yazının linkini eklemelisiniz
Neden Bclink.org’de backlink yayınlamalısınız?

Bclink.org’de yayınladığınız içerikler sistemimiz tarafından seo uyumlu olarak arama motorlarına sunulur, içerik kalitesi en iyi seviyeye çıkarılarak yayınlamış olduğunuz web sitenizin değerini artırmaya önemli ölçüde yardımcı olmaktadır.

15’den fazla Seo ajansı Bclink.org’yi Öneriyor!
Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds