Backlink Nedir? Nereden Alınır?


Backlink Nedir Nereden Alınır?
Backlink Nedir Nereden Alınır?

Backlink Nedir? Farklı sitelerden anahtar kelimeleriniz aracılığı ile sitenize verilen link anlamına gelmektedir. Her bağlantı backlink değildir. Kaliteli bir backlink sitenizin arama motorlarında ön sıralara çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Örnek verecek olursak:https://bclink.org” bu şekilde yaptığınız bir paylaşım backlink işlevi görmez. Şayet onun yerine “Backlink Sitesi” anahtar kelimenize link vererek paylaşmışsanız işte bu bir backlinktir.

Buradaki amaç sitemizde bulunan bu anahtar kelimeyi arama motorlarında yükseltmektir. İşte bu yüzden anahtar kelimelerimiz aracılığı ile kaliteli sitelerden ve kaliteli makaleler aracılığı ile bağlantı alıyorsak bu iş oldu demektir:) ,

Backlink işlemleri titizlikle yürütülmediği taktirde sitelerin arama motorlarında genelde düşüşler yaşadığını bilmekteyiz. Bilinçsiz bir şekilde oluşturulan backlink işlemleri web sitelerinize zarardan başka bir şey getirmez. Bu gün uzmanım diyen kişiler bile backlink konusunda yanlışa düşerek bir siteye yüzlerce yada binlerce backlink vermektedirler. Oysa bu bir backlink hizmeti değildir. Sitelere verilen bu kadar fazla backlink sonrasında telafisi mümkün olmayan durumlar ortaya çıkmaktadır. Bunların başında dediğimiz gibi sitelerin arama motorlarında aniden son sıralara düşmeleri yada spam damgası yemeleri gelmektedir.

Öneri:   Backlink Örnekleri, Kaliteli Backlink Oluşturmak
Sosyal ağlarda oluşturulan backlinkler!

Sosyal ağlardan alınan linkler backlink işlemi görmez. Sebebi ise backlink dediğimiz olay sadece anahtar kelimelerinize verilen link anlamına gelir. Yani siz sitenizin linkini bir yerde paylaşıp tıklama alıyorsanız, arama motorları bunu pekte önemsemeyecektir.

Backlink nereden alınır?

Her siteden backlink almak doğru bir yaklaşım değildir. Bu nedenle backlink almanız gereken siteler spam riski sıfır olan ve kaliteli siteler olmalıdır. Bu siteler ayrıca arama motorlarında ön sıralarda yer almalıdır. Yorum backlink, düşük özellikli blog backlinklerini kesinlikle önermiyoruz.

Bizim Farkımız Nedir?

Bclink.org servisinde ise spam veya benzeri hiç bir riske maruz kalmazsınız. Aksine yayınladığınız makaleleri uzmanlarımız optimize ettikleri için %100 olumlu geri dönüş alırsınız.

Öneri:   Backlink, Backlink Ne İşe Yarar

Şimdi bir backlink yayınla

 


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Eh İşte Eh İşte
6
Eh İşte
Çok Kötü Çok Kötü
3
Çok Kötü
Harika Harika
32
Harika
Bclink

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds